Uusi
  • Shine Mate One Step Microfiber Pad, 135 mm
  • Shine Mate One Step Microfiber Pad, 135 mm

Shine Mate One Step Microfiber Pad, 135 mm

Ei arvosteluita | Arvostele tämä tuote / 5

Heti varastosta

Hinta: 14,90 1490
Monenlaiseen käyttöön sopiva one step -mikrokuitulaikka

Shine Mate One Step Microfiber Pad on hyvin monenlaiseen käyttöön sopiva mikrokuitulaikka. Se toimii naarmunpoistoon, one step -kiillotukseen ja viimeistelyyn vain kiillotusainetta vaihtamalla.

One Step Microfiber Pad asettuu leikkaavuudeltaan Shine Maten vihreän ja keltaisen vaahtomuovilaikan väliin, mutta on viimeistelyominaisuuksiltaan huomattavasti näitä parempi.

Shine Mate One Step Microfiber Pad on keskireiällinen ja reunamuotoilultaan aavistuksen kartiomainen. Kuten muitakin mikrokuitulaikkoja, suosittelemme sitä vain epäkeskokiillotuskoneiden kanssa käytettäväksi.

Mikrokuidun ja velcrotarrapinnan välissä on sininen vaahtomuovikerros, joka antaa laikalle lisää mukautuvuutta.

Varaudu mikrokuitulaikan kanssa suurempaan kiillotusaineen kulutukseen ja tiheämpään laikan pesemiseen kuin vaahtomuovilaikoilla. Suosittelemme useamman laikan varaamista koko auton kiillotukseen, jotta työ ei keskeydy laikan pesutarpeeseen.

Shine Mate -laikkojen velcropinnan laminointi laikan runkoon on erittäin kestävä. Muutenkin One Step Microfiber Pad on saanut erittäin hyviä arvioita kestostaan ja käyttöominaisuuksistaan ennen kauppaamme julkaisua tehdyissä monipuolisissa testeissä niin ammattilaisten kuin harrastajienkin keskuudessa.

Koko ja ominaisuudet

  • halkaisija: 135 mm (kuidut huomioituna n. 150 mm)
  • velcrotarrapinnan halkaisija: 130 mm
  • keskireikä: 22 mm
  • kuitupituus: 13 mm
  • leikkaavuus: T100 (Shine Mate ilmoittaa laikkojensa leikkaavuudet T-arvolla, jossa leikkaavuus kasvaa arvon suurentuessa; katso taulukko)
  • sopiva tallan koko: 125 mm
Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.