ENNAKKOTILAUS
Uusi
  • CarPro Release, 500 ml (ennakko 2025)

CarPro Release, 500 ml (ennakko 2025)

Ei arvosteluita | Arvostele tämä tuote / 5

Tulossa varastoon

Hinta: 6,00 600 10,90 € 1090
Tuoreiden pinnoitteiden suoja-aine

Huom! Ennakkokampanjahintainen tuote. Tätä tuotetta ei ole vielä meillä varastossa. CarPro-ennakkokampanjan tuotteiden tilausaika on 21.11.–7.12.2025. Tuotteiden arvioitu toimitusajankohta on helmikuu 2026.

CarPro Release on tarkoitettu suojaamaan lyhytaikaisesti juuri asennettuja pinnoitteita niiden lopullisen kuivumisjakson aikana vedeltä, hyönteisiltä, lintujen ulosteilta yms.

Releasea voidaan käyttää myös itsenäisenä tuotteena quick detailerin tapaan.

Release on tehty erittäin helppokäyttöiseksi nimenomaan pinnoitteiden lyhytaikaista lisäsuojausta ajatellen. Erona esim. CarPro EliXiriin ja Reload 2.0:aan on se, että em. tuotteet sisältävät piidioksidia, kun taas Release ei sitä sisällä. Siksi Releasen kesto on em. tuotteita heikompi. CarPro ECH2O on samantyyppinen, mutta Release on siitä poiketen käyttövalmis, eikä myöskään vaadi toista viimeistelypyyhintää lopuksi.

Pikaohje

  1. Ravista pulloa huolellisesti.
  2. Sumuta Releasea pinnalle. Työskentele paneeli kerrallaan.
  3. Levitä mikrokuituliinalla.
  4. Viimeistele toisella mikrokuituliinalla kuivaksi ja kiiltäväksi.

Pakkaus- ja muut tiedot
500 ml muovipullo, kierrekorkki, irrallinen sumutinpää

Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.