Shine Mate EX610-6/21 -kiillotuspaketti
Heti varastosta
Shine Mate EX610-6/21 -epäkeskokiillotuskoneen ympärille on nyt koottu erittäin kattava tarvikesetti ja myymme ne todella edulliseen pakettihintaan niin pitkään kuin koneita riittää.
Laadukkaat CarPron aineet takaavat helpon työskentelyn ja laaja laikkakattaus kahdessa koossa joustavoittaa työtä entisestään. Huomaa, että laikkakoon vaihtoa varten mukana on pienempi talla, joka on oikean painoinen 21 mm heittoiselle koneelle, eikä se lisää tärinää kuten epäkeskokoneiden tallakokoa vaihdettaessa normaalisti tapahtuu. Mukana on myös pehmeitä mikrokuituliinoja ja CarPro Eraser -viimeistelypuhdistusaine sekä 4CR:n maskausteippiä listojen suojaukseen.
Paketin sisältö
- Shine Mate EX610-6/21 -kiillotuskone - tehokas isoheittoinen (21 mm) epäkeskokiillotuskone
- CarPro ClearCut, 250 ml - voimakkaasti leikkaava kiillotusaine
- CarPro Fixer, 250 ml - keskileikkaava kiillotusaine, sopii myös one step -kiillotukseen
- CarPro Reflect, 250 ml - viimeistelykiillotusaine
- Shine Mate Weighted Backing Plate, 125 mm - 125 mm talla 21 mm heittoiselle Shine Mate -koneelle; painotettu versio, ei lisää tärinää
- Shine Mate DA Foam Pad -laikkasetti, 150 mm - laaja viiden vaahtomuovilaikan setti 150 mm koossa, 125 mm (5") tallakoolle
- Shine Mate DA Foam Pad -laikkasetti, 180 mm - laaja viiden vaahtomuovilaikan setti 180 mm koossa, 150 mm (6") tallakoolle
- Shine Mate Black Diamond -kennolaikka (keltainen), 180 mm - leikkaava vaahtomuovilaikka
- Shine Mate Black Diamond -kennolaikka (punainen), 180 mm - viimeistelevä vaahtomuovilaikka
- CarPro Eraser, 500 ml - kiillotusainejäämien tehokkaaseen poistoon
- 6 kpl PT musta mikrokuituliina - pehmeä ja hellävarainen liinasetti kiillotusainejäämien poispyyhintään
- 4CR Trillenium maskausteippi, 18 mm - karheapintaisten maalaamattomien kumi- ja muovipintojen suojaksi
Millaisiin kiillotustöihin tämä paketti soveltuu?
Paketti soveltuu kaikkiin kiillotustöihin, jotka ovat toteutettavissa isoheittoisella epäkeskokoneella. Mukana tulevia kolmea ainetta ja viittä leikkaavuudeltaan erilaista laikkamallia sopivasti yhdistelemällä löydetään toimivat yhdistelmät joustavasti erilaisiin tarpeisiin ja niillä saadaan hyvä lopputulos käytännössä kaikissa tapauksissa.
Mihin tämä paketti ei sovellu?
Isoheittoinen epäkeskokone ei sovellu ahtaiden paikkojen kiillotukseen. Siihen tarvitaan joko pienempi epäkeskokone tai pienellä tallalla varusteltu rotarykone.
Miten pakettia kannattaa laajentaa?
Mikäli pinta on erityisen huonokuntoinen, on suositeltavaa harkita villalaikkaa paketin oheen, esim. Shine Mate Knitted Short Wool Pad, 130 mm
Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.